Spoštovani starši!

IZ MEDIJEV smo izvedeli, da se s ponedeljkom, 16.3.2020, do preklica zapirajo vse šole in vrtci v Sloveniji.

Do tega trenutka ŠE NIMAMO URADNIH INFORMACIJ Z MIZŠ, kot tudi ne podrobnejših navodil za ravnanje. Takoj, ko bomo vedeli več, vas bomo s tem seznanili.

Medtem šola in vrtec izvajata že vpeljane preventivne ukrepe, poleg tega pa:

– iz šole in vrtca še bolj intenzivno napotujemo otroke, ki kažejo znake viroznih obolenj(!) in

– postopoma omejujemo prihode v šolo in vrtec otrokom in zaposlenim, ki imajo starše ali partnerje, zaposlene v Italiji.

Ni zanemarljivo dejstvo, da ima matična šola v Kanalu 237 učencev, matični vrtec pa 82.

Prosimo vas za veliko mero strpnosti in razumevanja, predvsem pa SODELOVANJA. Veliko držav se spopada s situacijo, ki je še pred mesecem nismo pričakovali. Vse, kar lahko trenutno storimo, je, da poskrbimo za svoje zdravje in posledično zdravje vseh.

PONOVNO VAS PROSIMO, DA POSKRBITE, DA OTROCI NE PRIHAJAJO V VRTEC IN ŠOLO, ČE NISO ZDRAVI.

PRAV TAKO VAS PROSIMO, DA V NAŠE PROSTORE NE VSTOPATE ODRASLI, KI NISTE ZDRAVI.

GLEDE NA TO, DA OTROCI V NAŠIH PROSTORIH PREŽIVIJO ZELO VELIK DEL DNEVA, JE ZELO POMEMBNO, DA V ČIM VEČJI MOŽNI MERI PREPREČIMO VSTOP NEŽELENIH VIRUSOV.

V kolikor imate možnost za svoje otroke urediti drugo obliko varstva že jutri, predlagamo, da to storite.

Želimo vam vse dobro, predvsem pa, da se celotna situacija dobro konča za vse!

Ravnateljica OŠ Kanal

Barbara Kragelj Jerič